Phonar – reprosoustavy Made in Germany

Phonar – reprosoustavy Made in Germany

phonar-tovarnaPhonar Akustik GmbH je soukromou společností specializující se na malosériovou výrobu špičkových reproduktorových soustav. Sídlo má na samém severu Německa, ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko, v malém městě Tarp, u hranic s Dánskem. Společnost začala být aktivní již v roce 1976, kdy ještě pod názvem Scan Akustik její zakladatel pan Klaus Henningsen promítnul své zkušenosti z oblasti návrhu akustických zařízení do vlastních výrobků a začal spolupracovat s významnými oborovými společnostmi jako jejich subdodavatel.

Cílem však bylo získání samostatnosti plné, tedy takové, která by společnosti umožnila se na trhu chovat dle vlastního uvážení. Závislost na rozhodování několika klíčových odběratelů tuto touhu nenaplňovala.

V roce 1983 vzniká společnost Phonar Akustik GmbH, tak, jak ji známe dnes.

V roce 1998 Klaus Henningsen opouští vrcholový management společnosti a předává kormidlo jeho synovi Kai Henningsenovi, který právě dokončil vysokoškolská technická studia. Pod jeho vedením se společnost neustále rozšiřuje a postupnými změnami ve výrobním programu získává každým rokem více a více zákazníků. Reprosoustavy Phonar jsou dnes zastoupeny na trzích celého světa.

V roce 2005 je do portfolia společnosti přidána americká značka Music Hall, specializující se na cenově dostupnou elektroniku, gramofony a příslušenství. Využívá se tak synergie distribučních aktivit v Německu, kdy prostřednictvím obchodních zástupců Phonar dochází k rychlému etablování značky na jednom z nejnáročnějších trhů světa. Úspěšné spojení pak vyústilo ve spolupráci celoevropskou, jejíž plody můžeme okusit i u nás, v České republice.

Vítejte ve světě Phonar Akustik

Produkty od Phonar Akustik 

Back to Top

TOPlist